Szwecja pokonała Meksyk i wygrała grupę

• Dodał: Oliwier Tetkowski
  • Data publikacji: 27.06.2018, 18:22

Reprezentacja Szwecji zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata oraz pierwsze miejsce w grupie, pokonując Meksyk 3:0. Wynik ten zaskoczył wielu ekspertów, którzy prognozowali zwycięstwo trójkolorowych.

Już w szóstej minucie spotkania, Emil Forsberg (Szwecja) oddał obiecujący strzał z rzutu wolnego. Mimo, iż piłka nie wpadła do siatki, to Szwedzi pokazali, że w tym meczu łatwo się nie poddadzą. Zaledwie kilka minut później zespół Trzech Koron raz jeszcze zagroził bramce Meksyku, kiedy to Marcus Berg (Szwecja), po podaniu z rzutu różnego, oddał strzał, który minimalnie minął lewy słupek bramki. Meksykanie nie pozostali dłużni swoim przeciwnikom, co pokazał w siedemnastej minucie Carlos Vela (Meksyk). Po otrzymaniu podania na skraju pola karnego, oddał strzał na bramkę, który jednak nie skończył się golem, gdyż futbolówka poszybowała tuż obok niej. Do nie lada kontrowersji doszło w 30. minucie spotkania, gdy Chicharito (Meksyk) dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia spotkania Nestor Pitana nie zauważył zagrania, lecz i po weryfikacji VAR nie zmienił decyzji. Szwedzi musieli obejść się smakiem.

Od początku drugiej części spotkania, Szwedzi agresywnie ruszyli na rywala, co chwilę stwarzając sobie dogodne sytuacje podbramkowe. Starania nie poszły na marne i w 50. minucie Ludwig Augustinsson (Szwecja), prostym strzałem w środek bramki, otworzył wynik spotkania. Sześć minut później boisko opuścił Sebstian Larsson, który doznając urazu nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie spotkania, gdy w polu karnym doszło do zamieszania, Hector Moreno uderzył w nogi przeciwnika, prowokując sędziego do odgwizdania rzutu karnego. Mimo, iż bramkarz meksykańskiej drużyny Guillermo Ochoa dobrze przewidział zamiary Andreasa Granqvista, nie dał rady obronić perfekcyjnie wykonanej "jedenastki". Piłka wpadła w lewy górny róg bramki, mijając ręce bramkarza. Na domiar złego, nie był to jeszcze koniec bramek. W 74. minucie Edson Omar Alvarez Velazquez pechowym uderzeniem dobił własny zespół, zdobywając samobójcze trafienie. Do końca meczu Meksykanom nie udało się zmienić wyniku spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Zwycięstwo to zapewniło awans Szwecji z pierwszego miejsca w grupie, natomiast Meksyk wychodzi z grupy uplasowany na drugiej pozycji. Przeciwnicy obu tych drużyn nie są jeszcze znani.

Mecz na stadionie obejrzało 33 000 widzów.

Meksyk - Szwecja 0:3 (0:0)

Bramki: Augustinsson (50), Granqvist (62 k.), Alvarez (74 sam.)

Meksyk: Ochoa - Alvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo (Fabian 65') - Guardado (Corona 75'), Herrera, Layun (Peralta 89'), Vela, Lozano - Chicharito

Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Larsson (Svensson 57'), Ekdal (Hiljemark 80'), Forsberg - Berg (Thelin 68'), Toivonen

Żółte kartki: Gallardo, Moreno, Layun - Larsson, Lustig

Sędzia: Nestor Pitana