Francuzi pewnie pokonali Urugwaj
Кирилл Венедиктов/Wikimedia

• Dodał: Jakub Dmoch
  • Data publikacji: 06.07.2018, 17:52

Pierwszym półfinalistą tegorocznych Mistrzostw Świata zostali Francuzi. Po kuriozalnym golu oraz asyście Griezmanna, podopieczni Deschampsa wygrali z Urugwajem 2:0.

W pierwszym składzie Urugwaju zabrakło Edinsona Cavaniego. Napastnik PSG nabawił się kontuzji w meczu z Portugalczykami, a jego brak był zauważalny w grze "Los Charruas".

Pierwsza połowa meczu Urugwajczyków z Francuzami nie obfitowała w wiele ciekawych akcji i pięknych zagrań. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 15. minucie, gdy piłka trafiła do niepilnowanego Mbappe, a ten uderzył głową tuż nad bramką. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania argentyński arbiter odgwizdał rzut wolny dla podopiecznych Didiera Deschampsa. Stały fragment gry wykonywał niezawodny Griezmann, dośrodkował piłkę prosto na głowę Varane, a ten skierował futbolówkę do bramki i wyprowadził Francuzów na prowadzenie. Po straconej bramce Urugwajczycy zaczęli naciskać na bramkę Llorisa. W 44. minucie doskonalą okazję na wyrównanie miał Caceres, ale bramkarz Tottenhamu popisał się znakomitą paradą.

W drugiej części spotkania Urugwajczycy próbowali odrobić straty, ale nieskutecznie. Francuzi doskonale grali w obronie, wyprowadzając przy tym groźne ataki. W 60. minucie wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Griezmann oddał strzał zza pola karnego, piłka leciała prosto w kierunku urugwajskiego golkipera, ten popełnił błąd i piłka wpadła do bramki. Kilka minut później doszło do małego zamieszania między zawodnikami obu drużyn, w wyniku czego Mbappe oraz Rodriguez otrzymali żółte kartki. Następne minuty to kontrolowanie gry przez Francuzów i spokojne odpieranie ataków rywala.

Urugwaj - Francja 0:2 (0:1)

Bramki: Varane 40', Griezmann 61'

Urugwaj: Muslera - Gimenez, Godin, Caceres, Bentancur (59' Rodriguez), Nandez (73' Urreta), Torreira, Vecino, Laxalt, Suarez, Stuani (59' Gomez)

Francja: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Tolisso (79' N'Zonzi), Kante, Griezmann (90+3' Fekir), Giroud, Mbappe (88' Dembele)

Kartki: 39' Bentancur, 69' Rodriguez - 33' Hernandez, 69' Mbappe

Sędziował: Neston Pitana (Argentyna)