Mistrzostwa świata - dzień 23. [zapis LIVE]
Wikimedia

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 11.07.2018, 15:23

Jednego finalistę już znamy - jest nim Francja. Dziś na Łużnikach poznamy drugi zespół, który zagra o tytuł mistrzów świata. Anglia i Chorwacja to drużyny, które nie są stałymi bywalcami półfinałów na wielkich imprezach, dlatego nie ma znaczenia jak skończy się ten mecz - i tak należą się ogromne brawa dla obu ekip za dotarcie tak daleko na mundialu. Zapraszamy na naszą relację LIVE z tego półfinału!

Chorwacja - Anglia 2:1 (0:1)

Bramki: 1:1 Perisić 68'; 2:1 Mandzukić 109' - 0:1 Trippier 5'

Chorwacja: Subasic - Vrsaljko, Strinić (95' Pivarić), Lovren, Vida, Rakitić, Modrić (119' Badelj), Brozović, Rebić (101' Kramarić), Mandzukić (115' Corluka), Perisić

Anglia: Pickford - Walker (112' Vardy), Stones, Maguire, Trippier, Young (91' Rose), Lingard, Henderson (97' Dier), Dele Alli, Kane, Sterling (74' Rashford)

Kartki: 47' Mandzukić, 96' Rebić - 54' Walker

Sędziuje: Cüneyt Çakır (Turcja)

Relacja na żywo

My tymczasem kończymy relację LIVE i zapraszamy na dwa ostatnie mecze mistrzostw, w których poznamy medalistów!

Futbol nie wróci do domu, na pewno nie w 2018 roku! Anglicy odpadają w półfinale, pojawią się łzy na twarzach młodych reprezentantów, wielka radość po stronie Chorwacji, którzy dochodzą do finału, rozgrywając aż 3 dogrywki!

KONIEC! CHORWACJA ZAGRA W FINALE MUNDIALU!

120+5' Co za fatalne dośrodkowanie Rashforda, Chorwacja wybija!

120+4' Wszyscy Anglicy w polu karnym, Rashford będzie wykonywał najważniejszy rzut wolny meczu.

120+4' Ostatnia minuta, Anglia ma rzut wolny, Badelj zagrał ręką.

120+3' Pickford szybko rozpoczął akcje, ale Chorwaci przerywają już na połowie Anglii.

120+2' Vardy teraz niepotrzebnie fauluje, leży Chorwat na ziemi.

120+2' Długa piłka do Kane'a, Subasić bezbłędnie łapie piłkę.

120+2' Anglicy się spieszą, ale czas leci nieubłaganie.

120+1' Strata Rashforda, okazja dla Chorwatów.

120+1' Aż 4 minuty doliczone.

120' Co za błąd Kramaricia! Chorwaci biegną we dwóch na bramkę Pickforda, Kramarić jednak strzela i nie trafia nawet w bramkę!

120' Ostatnia minuta się rozpoczęła, Anglia nie może przebić się przez defensywę Chorwacji.

119' Schodzi Modrić, wchodzi Badelj.

118' Dośrodkowanie w pole karne, piłka przelatuje nad wszystkimi, Subasić wznowi piłkę od bramki. Jednak jak pokazują powtórki, Lovren dotknął ostatni piłkę, Anglii należał się rzut rożny w tym ważnym momencie.

117' Trippier już na pewno nie wejdzie na boisko, co za pech Anglii. Anglicy w 10, ale mają stały fragment gry, zaraz Rashford będzie wrzucał piłkę w pole karne.

116' Strzał Vidy! Pickford na raty, ale łapie piłkę w dłonie! Poza boiskiem Trippier, Anglicy muszą grać w 10, bo nie mają już zmian!

115' Zmiana w składzie Chorwacji. Schodzi dzisiejszy bohater - Mandzukić, wchodzi Corluka.

114' Strzela Perisić, piłka leci za bramkę po tym jak Stones zablokował strzał.

114' Chorwaci przy piłce, Mordrić ryzykowanie, ale to wciąż jego koledzy przy piłce.

113' Anglicy teraz chcieli wykorzystać to, że jeden z Chorwatów nie mógł grać z powodu kontuzji. Bez powodzenia.

112' Zmiana w składzie Anglii. Wchodzi Vardy, schodzi Walker.

111' Chorwaci od razu wycofali się pod własną bramkę, teraz niech Anglia się martwi o bramki.

109' CHORWACJA PROWADZI Z ANGLIĄ 2:1! Mandzukić umieszcza piłkę w bramce! Piłka trafia do napastnika na piąty metr, ten bez zastanowienia uderza po dalszym słupku i piłka trafia do bramki!

109' GOOOOOL! MANDZUKIĆ!

106' Zaczynamy ostatnią część spotkania.

105+3' Koniec pierwszej połowy dogrywki. Zmiana stron, szybkie uzupełnienie płynów i gramy dalej!

105+3' Mandzukić leży na murawie, potrzebuje pomocy lekarzy, oberwał on w starciu z Pickfordem.

105+2' Ależ gorąco zrobiło się pod bramką Pickforda! Dośrodkowanie na piąty metr, Mandzukić uderza w piłkę, Pickford jednak bardzo pewnie wychodzi i broni ciałem strzał!

105+1' Perisić po lewej stronie, podaje do środka, Kramarić jednak strzela w obrońcę.

105+1' Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy dogrywki.

105' Długie podanie do Dele, ten jednak nie był w stanie przyjąć piłkę.

102' Chorwaci rozpoczęli od rzutu wolnego, piłka jednak zablokowana, Modrić chciał kontynuować akcję, ale kiksuje.

101' Zmiana w zespole Chorwacji. Schodzi Rebić, wchodzi Kramarić.

100' Długie podanie do Rashforda, Lovren z łatwością przejmuje.

99' CHORWACI WYBIJAJĄ PIŁKĘ Z LINII BRAMKOWEJ! Strzela Stones z główki, Vrsaljko wybija także głową z linii bramkowej! Co za okazja Lwów Albionu!

97' Zmiana Anglików. Schodzi Henderson, wchodzi Dier.

97' Dośrodkowanie w pole karne Chorwatów, piłkę jednak będzie miał Subasić.

96' Rebić otrzymuje żółtą kartkę.

94' Pivarić wchodzi, schodzi Strinić.

93' Anglicy rozpoczęli dogrywkę od ataków, Chorwaci jednak bardzo zdyscyplinowani w obronie. Tymczasem Strinić nie może podnieść się z murawy, Chorwacja powinna skorzystać ze zmiany.

91' Anglicy zdecydowali się na zmianę. Wchodzi Rose, schodzi Young.

91' Rozpoczęliśmy dogrywkę.

Chorwaci zagrają już trzecią dogrywkę na tym turnieju. Poprzednio grali 120 minut z Danią i Rosją. Anglia potrzebowała 120 minut by pokonać Kolumbię w rzutach karnych, ze Szwedami jednak poradzili sobie w 90 minut. Być może ta minimalna różnica odegra teraz znaczenie.

90+3' KONIEC! Czas na dogrywkę, chwila przerwy dla zawodników, chwila przerwy dla kibiców i wracamy do kolejnych 30 minut.

90+3' Perisić próbuje dośrodkowywać, ale Trippier blokuje.

90+3' Końcowe sekundy spotkania, Chorwaci przy piłce na swojej połowie.

90+2' Harry Kane uderza z główki, ale piłka leci obok bramki.

90+1' Do piłki podchodzi Trippier.

90+1' Anglicy w okolicach pola karnego Chorwatów, faulowany Rashford. Okazja do dośrodkowania, być może to będzie piłka meczowa dla Anglii.

90+1' Sędzia dolicza trzy minuty!

90' Chorwaci rozgrywają piłkę na 30 metrze, piłka trafia do Lovrena, tego jednak poniosła fantazja, piłka poleciała wysoko nad bramką rywala.

89' Anglia już schowana za podwójną gardą, Chorwacja jeszcze spróbuje rozstrzygnąć wszystko w regulaminowym czasie gry.

87' Lingard fauluje Strinicia, piłka dla Chorwacji.

85' Nerwowość Anglików i zadziorność Chorwatów - tak wygląda cała druga połowa.

84' Błąd teraz Pickforda! Bramkarz źle wyszedł do górnej piłki, Perisić próbuje lobować, ale bardzo niecelnie.

83' Mandzukić strzela i Pickford broni! Piękne podanie do napastnika, za plecy obrońców, Mandzukić uderzył z woleja, Pickford jednak na posterunku.

81' Co za nerwowość w obronie Anglii, Trippier niedokładnie, sytuacje ratuje Walker wślizgiem, jeszcze Pickford zachował zimną głowę i także wybił piłkę jak najdalej mógł. Mogło to kosztować Anglię bramkę.

80' Subasić zacznie od bramki.

77' LINGARD! Skrzydłowy wstrzelił piłkę w pole karne, mógł nawet spróbować strzelać, zmarnowana okazja Lwów Albionu.

76' Okazja Chorwatów, piłka trafia do zdezorientowanego Perisicia, który traci piłkę.

75' Rashford już z pierwszą akcją, wrzuca on piłkę w pole karne, wybijają jednak Chorwaci.

74' Zmiana w składzie Anglii. Wchodzi Rashford, schodzi Sterling.

73' Rzut rożny dla Chorwatów, Southgate jeszcze opóźnia zmianę Rashforda, tymczasem Brozović posyła piłkę nad bramkę.

71' Pickford nie porozumiał się z Maguirem, zamieszanie wykorzystał Perisić, który uderzył z lewej nogi, ale piłka trafiła tylko w słupek. Co za ataki Chorwatów na bramkę Anglii!

71' CO ZA SZCZĘŚCIE ANGLII! PERISIĆ TRAFIA TYLKO W SŁUPEK!

Bramka Perisicia!

68' Co za gol Perisicia! Dośrodkowanie od Vrsaljko, Perisić wyskakuje wysoko i nogą odbija piłkę w kierunku bramki! Mecz rozpoczyna się od nowa!

68' GOOOOL! CHORWACJA WYRÓWNUJE! PERISIĆ STRZELCEM GOLA!

67' Kane strzela z woleja, ale kąt był zbyt ostry, trafia tylko w boczną siatkę.

67' Pickford wznawia grę od rzutu wolnego.

65' Modric dośrodkowuje z prawej strony, obrońca wybija, piłka trafia do Perisicia, ten oddaje potężny strzał, ofiarnie zablokowany jednak przez Walkera.

63' Sterling teraz w polu karnym, mija obrońcę, ale nieszczęśliwie wywraca się i akcja spaliła na panewce.

62' Vida dobrze przewidział podanie Anglika, jednak popełnia prosty błąd i piłka wypada na aut.

61' Statystyka popełnionych fauli: Chorwacja 14, Anglia 7.

60' Trippier do Sterling, ten jednak wyprzedzony przez Vidę.

59' Chorwaci wciąż nie mogą doprowadzić jednego ze swoich napastników do sytuacji strzeleckiej, bardzo dobrze spisuje się obrona Anglii.

57' KAAANE! Napastnik mija się z piłką na piątym metrze pola karnego Subasicia. Kolejna okazja Anglii zmarnowana.

55' Dośrodkowanie Chorwatów, faulowany jednak Maguire. Piłka dla Anglików.

53' Kane pada na murawę, jednak sędzia nie używa gwizdka.

52' Bardzo spokojny okres gry z obu stron, piłka właściwie krąży wśród obrońców Chorwacji.

50' Anglicy starają się zmusić do błędu Chorwatów i udaje im się to, przy piłce Kane.

48' Pierwsza żółta kartka, dla Mandzukicia.

46' Rozpoczęła się druga połowa!

45+1' Koniec pierwszej połowy. Anglicy są jedną nogą w finale mundialu!

45+1' Luka Modrić wrzuca piłkę w pole karne, Anglicy jednak wybijają.

45+1' Sędzia doliczył jedną minutę.

45' Pickford źle wybija, Rakitić jednak zagrał zbyt samolubnie w polu karnym i Chorwaci muszą obejść się smakiem.

45' Ostatnia minuta pierwszej połowy, Anglicy przy piłce.

43' Dośrodkowanie Chorwatów ląduje na głowie Walkera, jeszcze strzał Vrsaljko, ale piłka leci wysoko nad bramką Pickforda.

40' Kolejny faul Chorwatów, Cakir może zaraz sięgnąć po żółtą kartkę, bo to już nie pierwsze takie wykroczenie graczy z Chorwacji.

38' Okres spokojnej gry Anglików, dalekie podanie Pickforda do Trippiera, później do Lingarda, ale ten nie zdołał dobiec do piłki.

35' Zmarnowana okazja Lingarda! Dele Alli stworzył koledze fantastyczną okazję, wyłożył Lingardowi piłkę na 16 metr, ten jednak pudłuje z prostej sytuacji.

33' Czubkiem buta Ashleya Young "ściąga" piłkę ze stopy Rebicia. Anglicy teraz odetchnęli z ulgą, bo Chorwaci mieli bardzo dobrą okazję na zdobycie bramki.

32' Faul na Pickfordzie, bramkarz powalony na murawę.

31' Piękna okazja Chorwatów, najpierw niedokładne wrzucenie piłki w pole karne, ale Rebić dobija z 16 metrów i broni z problemami Pickford.

29' CO ZA OKAZJA KANE'A! 100% sytuacja zmarnowana, otrzymał idealne podanie, a mimo to Subasic zdołał obronić strzał, a następnie dobitkę.

26' Sterling popisał się teraz niesamowitą szybkością i jeszcze wywalczył rzut wolny dla Anglików. Okazja do dośrodkowania.

25' Co za błąd Lingarda! A była ogromna szansa Anglików na drugą bramkę. Lingard jednak słabo podaje i piłka dla Chorwatów.

22' Błąd Subasicia, wybija wprost pod nogi Sterling, ten podaje do Kane'a, ale napastnik znajdował się na spalonym.

20' Rebić z piękną akcją, drybluje przed polem karnym, mija przeciwnika, strzela i... piłka zostaje zablokowana przez jednego z obrońców Anglii.

18' Perisić chciał włączyć do akcji Vrsaljko, podanie jednak ląduje za linią autową boiska.

16' Strata Brozovicia, Chorwaci nie mogą na razie stworzyć akcji na połowie rywala.

14' Maguire strzela z główki! Piłka jednak mija bramkę, niewiele zabrakło.

14' Dele Alli dogrywa na prawą stronę do Trippiera, ten ma bardzo dużo miejsca, jego dośrodkowanie jest jednak blokowane przez Chorwatów. Rzut rożny dla Anglii.

12' Anglicy mają już 9 goli ze stałych fragmentów gry na całym turnieju.

Bramka Trippiera.

10' Strata piłki Chorwatów, podanie prostopadłe do Sterlinga, piłka jednak nie dociera do zawodnika.

9' Chorwaci próbują dośrodkowań, ale rośli obrońcy Anglii wybijają wszystko z łatwością.

5' Trippier uderza z rzutu wolnego w samo okienko bramki Subasicia. CO ZA POCZĄTEK!

5' ALEŻ BRAMKA! GOL DLA ANGLII!

3' Faul na Dele Allim przed polem karnym, szansa dla Anglików.

1' Rozpoczęli Anglicy!

Zawodnicy wychodzą już na murawę, zaraz czas na hymny obu państw.

W ostatnim meczu obu drużyn, (rok 2009) Anglicy roznieśli Chorwatów aż 5:1, a jedyną bramkę dla Chorwacji strzelił... Eduardo, czyli obecnie gracz Legii Warszawa.

Jeszcze nigdy pomiędzy tymi drużynami nie padł remis. 4 razy wygrywała Anglia, 2 razy Chorwacja.